70 bin liraya adli sicil temizliği

Türk hackerların üyesi olduğu bir forum sitesinde verilen bir ilanda, hakkında yakalama, arama kararı bulunanlar ile yurtdışına çıkışı yasaklananların, 70 bin lira karşılığında hakkındaki kararların kaldırtılabileceği belirtiliyor.

Verilen ilanda, hakkında arama, yakalama ve yurtdışı çıkış yasağı olan kişilerin Ankara’ya avukatını göndermesi gerektiği belirtiliyor ve ilan verenin vekili ile buluşma sağlanıyor. İlk buluşmada 10 bin lira ödeme yapılması gerektiği de belirtiliyor. Ardından işlemler başlatılıyor ve kişi hakkındaki arama, yakalama ve yurtdışı çıkış yasağı kaldırıldığında ortalama 70 bin lira gibi bir maliyet oluştuğuna değiniliyor.

YOL SONUNA KADAR GARANTİ
İşlemin, yapıldığı yılın son günü olan 31 Aralık’a kadar ‘dayanma’ garantisi veriliyor. İlanda ayrıca, ilk etapta 10 bin liralık ödemeyi yapıp kalanını yapmadan kaçma girişiminde bulunulması ihtimaline karşı “Kalan parayı vermeme, kaçma gibi durumlarda ne olabileceğini zaten biliyorsunuz” ifadeleri yer alıyor. Independent Türkçe’de yer alan habere göre, ilan verildikten sonra kaç kişinin bu yolla hakkındaki arama, yakalama ve yurtdışı çıkış yasağını kaldırttığı, ilan verenin bu yolla ne kadar gelir elde ettiği henüz bilinmiyor.

Ekonomi