ABD’de doğum günü partisi kana bulandı

ABD’de doğum günü partisi kana bulandı

ABD’nin Colorado eyaletindeki bir doğum günü partisinde gerçekleştirdiği silahlı saldırıda 6 kişiyi öldüren şahıs intihar etti.

Polisten yapılan açıklamada, çatışmanın gece yarısından hemen sonra Colorado Springs’in doğu tarafındaki bir mobil ev parkında gerçekleştiği belirtildi.

Colorado Springs Gazetesi’nin bildirdiğine göre, memurlar altı ölü yetişkin ve daha sonra hastanede ölen ciddi yaralı bir adam bulmak için bir karavana geldi.

Saldırgan, arkadaşları, ailesi ve çocukların katıldığı doğum günü partisindeki bir kadın kurbanın erkek arkadaşıydı. Polis, saldırganın kendisini vurmadan önce içeriye girdiğini ve etraf ateş açtığını söyledi.

Saldırganın veya kurbanların kimlikleri açıklanmadı. Saldırı sırasında orada bulunan çocuklar yaralanmadı ve akrabalarının yanına götürüldüler.

Colorado Springs Emniyet Müdürü Vince Niski yaptığı açıklamada, “Sevdiklerini kaybeden aileler ve ebeveynlerini kaybeden çocuklar için içim yanıyor” dedi.

Bu olay, silahlı bir kişinin 22 Mart’ta bir Boulder süpermarketinde 10 kişiyi öldürmesinden bu yana Colorado’nun en büyük toplu cinayeti oldu.

 

 

 

Ekonomi