Beşiktaş borsada da lider!

Nisan ayında spor endeksi, yüzde 6,7 oranında değer kaybederken, endeksi oluşturan spor kulüplerinden ligin de zirvesinde bulunan Beşiktaş (#BJKAS), hisse yatırımcısına yüzde 1,08 oranında kazandırarak rakiplerini geride bıraktı.

Mart ayında hisseleri yüzde 109,3 kazandırarak tarihinin en yüksek ikinci aylık performansını sergileyen Beşiktaş, nisan ayında ise yatırımcısına tek kazandıran spor şirketi oldu.

2 ay üst üste yatırımcısının yüzünü güldüren Beşiktaş yeşil sahalardaki başarılı performansını borsada da sürdürdü.

Süper Lig’de şampiyonluk yarışında Beşiktaş’ın gerisinde kalan Fenerbahçe Futbol AŞ, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği ve Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar’ın hisseleri ise değer kaybetti.

Nisan ayında Fenerbahçe (#FENER) yüzde 5,7, Trabzonspor (#TSPOR) yüzde 10,9 ve Galatasaray (#GSRAY) hisseleri yüzde 14,6 oranında değer kaybetti.

PİYASA DEĞERİNDE FENERBAHÇE LİDERLİĞİ BIRAKMIYOR

Halka açık 4 spor şirketi arasında en fazla piyasa değerine Fenerbahçe sahip. Fenerbahçe, nisan ayını 2 milyar 830 milyon 828 bin TL piyasa değeriyle tamamladı.

Fenerbahçe’yi 2 milyar 20 milyon 800 bin TL piyasa değeriyle Beşiktaş, 1 milyar 701 milyon lira piyasa değeriyle Galatasaray, 940 milyon TL Piyasa değeriyle Trabzonspor izledi.

 

Ekonomi