Bitcoin altına rakip olursa fiyatı katlanır

Bitcoin altına rakip olursa fiyatı katlanır

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Morgan Creek Capital Management’tan Mark Yusko’ya göre Bitcoin , önümüzdeki beş yıl içinde altının piyasa değerine yaklaştıkça 250.000 dolara ulaşabilir.

Yusko, CNBC’nin ‘’ Trading Nation ” a Cuma günü yaptığı açıklamada, yatırımcıların bitcoin’in yeteneğini hafife aldıklarını ve sadece bir değer göstergesinden daha fazlası olduğunu söylerek “Bu sadece ağın benimsenmesi ve artan kullanımla ilgili” dedi. Yusko şöyle devam etti: “Bu bir ağ ve ağlar üstel bir şekilde büyüyor. Bu, tarihin trilyon dolar değerine ulaşan en hızlı ağı, hangisine baktığınıza bağlı olarak 15 ila 20 yıl süren FAANG’lerin hemen arkasında.”

Bitcoin, sadece 12 yıl içinde 1 trilyon dolarlık piyasa değerlemesine ulaştı ; Facebook, Amazon, Apple, Netflix ve Alphabet gibi mega-cap ABD teknoloji şirketleri çok daha uzun sürede aynı noktaya gelmişti.

 

Kripto para birimi konusundaki yükseliş görüşleriyle tanınan milyarder Mike Novogratz, daha önce bitcoin’in büyük kurumlardan gelen girişlerde altının en yüksek piyasa değerine ulaşmasını beklediğini söylemişti .

Yusko, “İnsanların gözden kaçırdığı şey, bilgi işlem gücünün hiçbir zaman ortadan kalkmayan teknolojik bir evrimidir,” dedi ve bunu internetin işleyişi ile şöyle karşılaştırdı: “Değer interneti için temel katman protokolü olacak güçlü bir bilgi işlem ağıdır.”

Baş yatırım sorumlusu, eğer Bitcoin internetin TCP / IP’si ise, Ethereum da “www noktası” gibi bir araç seti olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Öyleyse, evet, birkaç protokolün hayatta kalması için yer var, ancak binlerce jeton var ve Doge bu kategoride gerçekten işe yaramaz, yalnızca altta yatan değeri olmayan veya kullanım durumu olmayan fayda jetonlar var ve bunlar eninde sonunda ortadan kaybolacak “dedi.

 

 

 

Ekonomi