Borsada şampiyon Galatasaray

Borsada şampiyon Galatasaray

Süper Lig’in 41. haftasında lider Beşiktaş, Karagümrük’e; Fenerbahçe ise Sivasspor’a 2-1 mağlup oldu. Galatasaray ise deplasmanda Denizlispor’u 4-1 mağlup etti. Galatasaray, lider Beşiktaş’la puanını eşitleyerek 81 yaptı. Fenerbahçe ise 79 puanda kaldı. Şampiyonluk kupasını kazanacak takım, cumartesi günü oynanacak son hafta maçlarının ardından belli olacak. Spor tarihine geçecek sonuçlar kulüplerin hisselerine de yansıdı. Galatasaray hisseleri güne yüzde 9.63 oranında yükselişle 3.53 liradan yani tavan seviyesinden başlarken, Beşiktaş ve Fenerbahçe hisseleri sert düştü. Açılışta yüzde 9 düşen Fenerbahçe hisseleri 23.60 liraya geriledi. 81 puanla Galatasaray’ın önünde averajla lider olan Beşiktaş hisseleri ise yüzde 10 düşüşle taban oldu. Saat 10.05 itibarıyla kayıplar yüzde 5’e kadar geriledi. Beşiktaş hisseleri 9.65-9.11 lira aralığında dalgalanıyor.

Son hafta için olasılıklar hesaplanırken, borsada yaşanan fiyat hareketlerinden sonra yatırımcılar Galatarasay’ın şampiyon olacağına inanıyor şeklinde yorumlar yapılıyor.

SON HAFTANIN TÜM OLASILIKLARI

Süper Lig’de şampiyonluk son haftaya kaldı. Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe son haftaya büyük bir heyecanla girerken şampiyonluk ihtimalleri de belli oldu. İkili averaj ve üçlü averaj hesaplamaları yapılıyor.

İŞTE TÜM OLASILIKLAR

İKİLİ AVERAJDA DURUMLAR NE?
Beşiktaş – Galatasaray: Eşit
Beşiktaş – Fenerbahçe: Beşiktaş
Galatasaray – Fenerbahçe: Galatasaray

ÜÇLÜ AVERAJDA DURUM NE?
1. Beşiktaş
2. Galatasaray
3. Fenerbahçe

SON MAÇLAR (Cumartesi)
Göztepe – Beşiktaş
Galatasaray – Yeni Malatyaspor
Kayserispor – Fenerbahçe

 

Ekonomi