Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Zamanla dişler birtakım maddelere maruz kalır. Bu maddeler dişlerin yüzeyinde birikmesine neden olmaktadır. Diş taşı çoğunlukla alt dişlerin iç yüzeyinde üst dişlerin yanağa bakan tarafında oluşmaktadır. Diş taşı oluşumu bireye rahatsızlık verdiği gibi ilerleyen zamanlarda temizliği yapılmaz ise diş minesine zarar verecek hale gelmektedir. Diş taşı yeterli ve etkin bir şekilde diş fırçalama işleminin yapılmaması halinde her yerde oluşma imkanına sahip olmaktadır. Uzman doktorlar tarafından kontrol yapılması halinde başarılı şekilde diş taşı temizliği yapılması konusunda Pendik diş doktoru hizmetleri mevcut olmaktadır.

 Diş Taşı Nasıl Oluşur?

 Diş taşı oluşumunda en temel sebep düzenli diş fırçalamama ve diş ipi kullanmama konusu olmaktadır. Bununla birlikte çok fazla asitli içecek tüketimi, gün içerisinde fazla çay ve kahve tüketimi de diş taşı oluşumuna neden olmaktadır. Ayrıca düzenli diş fırçalama işlemi uygulanmasına rağmen diş taşı oluşumu mevcut oluyor ise bunun nedeni doğru diş macunu ve diş fırçalama tekniği kullanılmaması konusu olmaktadır.

 Özellikle diş ipi kullanımı diş taşı oluşumunu engelleyen en önemli etken olmaktadır. Diş ipi kullanımı sayesinde diş aralarına derinlemesine temizlik yapılarak biriken yiyeceklerden arınması sağlanmaktadır. Özellikle diş eti hassasiyeti mevcut olan kişilerin yumuşak diş fırçası kullanımı oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Doğru diş fırçası tercih etme, diş taşı oluşumunu engelleme konusunda hastalarına bilgiler aktaran Pendik diş doktoru hizmetleri mevcut olmaktadır.

 Diş Taşı Zararlı mı?

 Diş taşı oluşumu birebir zararlı olmadığı gibi cebresinde oluşan bakteriler ile birleştiği zaman diş eti ve diş kemiğine zarar verir hale gelmektedir. Diş taşının kronikleşmesi ile diş etinde enfeksiyon meydana gelir ve bu enfeksiyon ciddi rahatsızlıkları da beraberinde getirmektedir. Diş taşı temizliği yapılması ve sağlıklı dişlere sahip olmayı sağlayan birçok Pendik diş doktoru ​​​​​​mevcut olmaktadır.

 Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

 Diş taşı temizliği uzman diş hekimleri tarafından yapılan bir işlem olmaktadır. Diş taşı temizliği yapılması ve bir daha diş taşı oluşumunu engellemek için 6 ayda bir diş doktoru tarafından diş taşı temizliği yapılması oldukça fazla önem teşkil eden bir konu olmaktadır.

Sağlık