Ethereum rallisinin bir sonraki adımı ne olacak?

– DIŞ HABERLER SERVİSİ

Ethereum son dönemde ard arda yeni rekorlar kırıyor. CoinDesk verilerine göre, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük kripto parası Ethereum, 3,400 dolar sınırını da aşarak en son rekorunu kırdı. borsagundem.com’un derlemesine göre, kripto para yıl başından bu yana oldukça iyi bir süreç geçirdi. 2021 başında 750 doların altında işlem görüyordu.

Kripto parada yıl başından bu yana görülen sert yükseliş göz önünde bulundurulduğunda, bazı teknik analistler Ethereum fiyatında görülebilecek gelişmeler konusunda tahminlerde bulundu.

Kısa vadeli fiyat hedefleri

Kripto para borsası OKCoin’in Uygulayıcı Genel Müdürü Jason Lau da benzer bir tahminde bulundu ve Ethereum’da kısa vadede fiyatın 4,500 dolar seviyesine ulaşacağını öngördü. Ancak Lau mevcut koşullar altında kripto paranın nisan ayı ortalarından bu yana “en yüksek aşırı alım sinyalini” verdiğini belirtti.

Lau’ya göre kripto paranının fiyatında düşüş görülmesi halinde, Ethereum 2,500 dolar ila 2,600 dolar bandında destek bulacak. stockcharts.com’un Teknik Analisti Julius de Kempenaer, “Ethereum’da 2,600 ila 2,700 Dolar arası bir destek seviyesini izliyorum” dedi. Kempenaer’a göre 2,000 dolar seviyesi oldukça önemli bir sınır.

Kempenaer, “2,000 doların üzerinde güç kazanan hareket trendi göz önünde bulundurulduğunda, geri çekilme durumunda fiyat 2,600-2,700 dolar seviyesinde görülebilir” açıklamasında bulundu.

Etherum-Bitcoin oranı

Teknik seviyeler hakkında bilgi vermesinin ardından Kempenaer, Ethereum ve Bitcoin fiyatları arasındaki oranı yakından izlediğini söyledi. Kempenaer, “Ethereum-Bitcoin oranı 2018 yılı ortalarından yakın zamana kadar 0,04 seviyesinde bir bariyer gösteriyordu. Şimdilerde ise Bitcoin karşısında Ethereum 0,06 seviyelerinde seyrediyor ve yeni bir trend ortaya çıkıyor” dedi.

Noble, “Bitcoin 60 bin dolar seviyesine geldiğinde, Ethereum’un da 6 bin dolara yükselmesi gerekiyor. Görüşümüze göre, Ethereum-Bitcoin oranı minimum 0,10 olmalı. Yakın zamanda görülen dip noktası 0,02 oldu ve şimdi 0,056 seviyesinde” açıklamasında bulundu.

 

 

 

Ekonomi