İstanbul’a gelen turist sayısı arttı

İstanbul’a gelen turist sayısı arttı

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Yerlikaya, turizm sektörünün temsilcileri ile bir araya geldiği toplantıda, İstanbul’un turizmine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Valilikte düzenlenen toplantıya, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz, TUGEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bahadır Yaşık, TÜROB Başkanı Müberra Eresin, İGA CEO’su Kadri Samsunlu katıldı.

İlk sırada Rus turistler yer aldı

Ali Yerlikaya, toplantıda yaptığı değerlendirmede, dünyanın en büyük 14. metropolü olan İstanbul’un büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirterek, İstanbul’un hem tarihi hem kültürel anlamda dünyanın en büyük turizm merkezlerinin başında geldiğini, son istatistiki verilerin de şehre gelen yabancı turist sayısının geçen yıla oranla artacağına işaret ettiğini kaydetti.

İstanbul’un Mart 2021 verilerini de paylaşan Yerlikaya şu bilgiyi de verdi: 

Toplantı, Yerlikaya’nın turizm sektörünün temsilcileri ile istişarelerinin ardından sona erdi.

Vali Yerlikaya, istatistikleri Twitter hesabından da paylaşarak, “Turizmde inşallah özlediğimiz o güzel günlere döneceğiz.” ifadesini kullandı.

Ekonomi