Kurumsal yatırımcılar Ethereum’a ilgili

Ethereum ürünlerine aktarılan miktar, yatırımcıların akıllı sözleşme platformu gösterdiği ilgi ve ayırdığı kaynakla birlikte artıyor gibi gözüküyor. Ethereum ürünlerine bu ay içinde aktarılan miktar 170 milyon doları, yıl başından beri aktarılan miktar ise 824 milyon doları geçti. Yatırım yöneticileri, ellerinde toplamda 13,9 milyar dolar değerinde ETH bulunduruyor.

Haftalık fon akışı raporu, çoğu dijital varlığa yüklü miktarda fon aktarıldığını gösteriyor. Yalnızca Bitcoin Cash’e (BCH) yapılan yatırımlar 1,7 milyon dolar azalma gösterdi. Tüm dijital varlıklara geçtiğimiz hafta boyunca toplamda 489 milyon dolar aktarıldı. Bunun 441,7 milyon doları Bitcoin’e (BTC) yatırıldı.

Kriptolara ayrılan toplam yönetilen varlıkların değeri, geçtiğimiz altı haftada yaklaşık 7 milyar dolar artış göstererek 64,7 milyar dolara yaklaştı.

Ethereum’un bu hafta güçlü rallisiyle öncülük ettiği kripto para piyasasının toplam değeri, verilere göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,37 trilyon dolara ulaştı. Bir önceki pik, 2,34 trilyon dolar ile 16 Nisan’da görülmüştü.

ETH, son yedi günü rekor üstüne rekor kırarak geçirdi ve dün 3.500 doları da geçti. Kripto para, çeviri yayın saati itibarıyla 3.372 dolardan işlem görüyor.

 

Ekonomi