Liposuction doğru şekilde yapılmazsa nelere yol açar?

Liposuction doğru şekilde yapılmazsa nelere yol açar?

p>Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, uzman kişiler tarafından yapılmayan liposuction sonucu, kişilerde yağ embolisine (yağ pıhtısı) bağlı tansiyon düşmesi görülebileceğini belirtti.

Yöntemin doğru uygulanmaması nedeniyle ciltte çöküntüler gibi istenmeyen sonuçlar görülebileceğini söyleyen Zevzir, modern teknolojileri kullanan merkezlerin tercih edilmesini ve merdivenaltı olarak tabir edilen yerlerden uzak durulmasını önerdi.

“Amerika ve Avrupa’da, yeni nesil teknoloji sistemleri ile zayıflama, bölgesel incelme, selülit tedavisi ve sıkılaşma çok tercih ediliyor” diyen Songül Durur Zevzir bu yöntemlerin iz, dalgalanma, sarkma oluşturmayan ve tekrar kilo alınca başka bölgelerdeki yağlanmalar ile görüntüde bozulmaya yol açmadığını belirtti.

Botoks, dolgu deyip geçmeyin Öldürebilir

Botoks, dolgu deyip geçmeyin! Öldürebilir!

Yine botoks, dolgu gibi basit olduğu düşünülen uygulamaların da mutlaka uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini hatırlatan Zevzir sözlerini şöyle noktaladı:

“Aksi takdirde kişilerin yüzlerinde ya da vücutlarında dönüşü olmayan hasarlar bırakabilir. Hatta kişinin ölümüne bile sebep olabilir.”

Kaynak: yazivar.com

Moda ve Yaşam