Tenis Antrenörü Maaşı

Tenis Antrenörü Maaşı

Tenis hakkında bilgi veren ve tenisi öğreten kişilere tenis antrenörü denmektedir. Tenis antrenörlüğü meslek açısından eskisine oranla biraz daha fazla ilgi görmeye başlamıştır. İlginin artmasıyla tenis antrenörlüğü mesleği hakkında pek çok soru sorulmaya ve araştırılmaya başlamıştır. Bu sorulardan en dikkat çekeni ve merak edileni ise tenis antrenörlerinin aldığı maaş rakamı olmaktadır. 

Tenis antrenörlerinin maaşları iki faktöre göre değişmektedir. Özel olarak çalışan ve kamuda çalışan tenis antrenörleri aynı maaş rakamını kazanmamaktadır. Özellikle özel sektörde çalışan antrenörler kamuya oranla daha fazla rakamlarda maaş alabilmektedir. Genel olarak tenis antrenörleri en düşük 5.3800 tl kazanırken, en fazla 11.570 tl kazanmaktadır. Rakamlar bu iki sayı arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak her tenis antrenörü yaklaşık 8.050 tl kazanabilmektedir. Özel sektörde çalışan antrenörler firmadan firmaya daha düşük veya daha yüksek rakamlar kazanabilmektedir. Her türlü tenis ekipmanına ve tenis çantası modellerine tenis market’den ulaşabilirsiniz.

Tenis Antrenörü Ne İş Yapar? 

Farklı kortlarda oynanan eğlenceli spor dallarından biri tenistir. Tenis ülkemizde her ne kadar fazla ilgi görmesede tenis antrenörlüğü mesleği eskiye oranla daha fazla görmeye başlamıştır. Özellikle tenis antrenörü ne iş yapar gibi sorular sıklıkla araştırılmaya başlamıştır. Peki tenis antrenörü ne iş yapmaktadır? 

Tenis antrenörleri, kamuda spor salonlarında ya da özel olarak çalışma göstermektedir. Tenis severlere tenis hakkında pek çok bilgi aktarırken tenisi oynamayıda öğretmektedir. Genel olarak tenis antrenörleri şu gibi işleri yapmaktadır;

  • Tenis gündemini takip etmek; Tenis gündemini takip ederek bu alanda başaralı olan öğrencilerini yarışmalara katılmasını sağlamaktadır. Bu ise öğrencilerin motivasyonunu arttırarak başarılar elde etmesini de sağlamaktadır.
  • Spor eğitimi hakkında pek çok bilgiye sahip olmak; Tenis oynamaya başlamadan önce bazı antrenörler öğrencilerine koşu ya da ısınma hareketleri yaparak tenis maçına hazırlamaktadır. 
  • Tenis turnuvalarını takip etmek; Tenis turnuvalarının tarihi yaklaşmadan öğrencilerini hazırlamaktadır.
  • Tenis tarihi hakkında bilgilere sahip olarak öğrencilere aktarmak; Tenis köklü spor dallarından biridir. Eski çağdan günümüze kadar gelen tenisin kurallarında ve oynama şeklinde değişmeler meydana gelmiştir. Özellikle eski çağlarda tenis kıyafetleri kabayken günümüzde daha rahattır. Bu gibi değişim ve tenis tarihi hakkında bilgiler öğrencilerine aktarmaktadır. 
Spor