Yabancı hisse almaya devam ediyor

Yabancı hisse almaya devam ediyor

Merkez Bankası ‘nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, yurt dışında yerleşik kişilerin 30 Nisan itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 22,0 milyar dolar oldu. Hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 21,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,5 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,5 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,7 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,6 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 267,0 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 260,6 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 31,5 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 33,0 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 129,6 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 6,5 milyon dolar oldu.

 

Ekonomi